Ortakent Turizm Bodrum Çıkışlı Yurtdışı Turlar Bodrum Leros Adası 1 Gece Kalmalı Turu- Katamaran İle

Bodrum Leros Adası 1 Gece Kalmalı Turu- Katamaran İle

Süre:
Başlama-Bitiş: Bodrum-Bodrum
Konaklama: 1-gece
Tarih: Bodrum Yeni Yolcu Limanı - Leros (Agia Marina)
02.08.2017 - 14.09.2017
(Her Çarşamba Gidiş 10:00, Her Perşembe Dönüş 18:00)

En az En Fazla Grup:
Tur Fiyatı: Lütfen sorunuz

Bize Ulaşın

Bodrum Leros Adası 1 Gece Kalmalı Turu- Katamaran İle

Bodrum Leros Adası 1 Gece Kalmalı Turu- Katamaran İle - 2Sabah saat 10.00 da Bodrum 'dan hareket eden Catamaran ile yolculuğumuz başlayacaktır. Leros 'a varışımız ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımızla birlikte İlk olarak adanın tarihi başkenti olan Platanos’a gidiyor ve bir dönem St. Jean Şövalyeleri tarafından da kullanılan Panagia ( Meryem Ana ) Kalesi’ni panoramik olarak yakından görüyoruz. Agia Maria ile Panteli arasında yer alan Apitiki Tepesi’nde yer alan Kale ve yakınındaki tarihi yel değirmenlerinde fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Lakki’ye doğru gezimizi sürdürüyoruz. 20. yüzyılın başından İkinci Dünya Savaşı sonuna kadar İtalyan işgalinde kalan Leros’taki İtalyan varlığını kanıtlayan Lakki’de kısa bir kent gezintisine çıkıyoruz, gezimizde Kos ve Rodos’ta rastladığımız anıtsal büyüklükte neoklasik tarzda yapılmış İtalyan dönemi yapılarını görme ve fotoğraflama imkanı buluyoruz.
Lakki’den sonra ünlü plajı Panteli’ ye gidiyoruz. Panteli’nin sahilinde bulunan restoranların birinde öğle yemeğimizi alıyor ve denizin keyfini çıkarıyoruz.
Konaklamamız Leros 3* Otelimizde olacaktır.
İsteyen Misafirlerimiz ile akşam yemekli Leros Yunan Gecesi 'ne katılıyoruz.Dileyen misafirlerimiz farklı lezzet keşfinde bulunabilir .
2. gün:Sabah kahvaltı sonrasında ; Leros Adasında dileyen misafirlerimiz alışveriş yaparak ve dar sokaklarında gezinti yaparak değerlendirebilir,dileyen misafirlerimiz de plajda vakit geçirebilirler.akşam dönüş saatimiz 18.00 olup gümrük işlemleri için 17.30 da Agia Marina'da buluşuyoruz.

27 Temmuz 2015 tarihinde Gümrük Kapısının açılması ile birlikte Ada Türk Misafirlere ziyarete açılmıştır.Öncesinde yatçılar tarafaından bilinen güzellikleriyle sık sık ziyaret alan Leros adasında gezebileceğiniz yerler Pandeli koyu ile Agia Marina arasında ki tepede yer alan Leros Kalesi ,Gourna Kakika plajları,Savaş Müzesi dir.Turistlik aktiviteler dalış turları,balık,sörf,doğa yürüyüşleri de yapılabilir.


Mesafeli Yolcu Taşıma Sözleşmesi


 

Etkinliklerimizden haberdar olmak için e-mail listemize katılın!
Müşteri Hizmetleri
Türkiye