Ortakent Turizm Özel Turlar Özel Kalymnos Turu

Özel Kalymnos Turu

Süre: İSTEĞE BAĞLI
Başlama-Bitiş: İSTEĞE BAĞLI
Konaklama: İSTEĞE BAĞLI
Tarih: SALI GÜNLERİ SEFERLER
En az En Fazla Grup: 1-44
Tur Fiyatı: LÜTFEN SORUN

Bize Ulaşın

Özel Kalymnos Turu

Özel Kalymnos Turu - 2KİŞİYE GURUBA ÖZEL;
Bodrum dan feribot ile Adaya geçiş, Gümrük işlemlerinden hemen sonra ; bizi bekleyen aracımız ve rehberimiz eşliğinde tüm gün ada gezisi.
Bölgenin en iyi restoranlarından birisinde deniz kenarında alacağımız öğle yemeği gezimizin en can alıcı noktası olacaktır.

Bodrum Yarımadası’nın karşısındaki Kilimli ya da yaygın adıyla Kalimnos, Yunanistan’ın 12 Adalar’ı içinde en az bilineni. Sakin koyları, tipik ada atmosferi, yürüyüş, dalma ve kaya tırmanışı alanlarıyla cazibe merkezi. Bodrum’dan her gün Kos’a ya da Çeşme’den Sakız’a yapılan seferlerle Yunanistan’a geçip, aktarmalı olarak Kalimnos’a ulaşmak mümkün.

Ege’deki adalar, Anadolu’dan yuvarlanarak maviliklere saplanmış dev kaya parçaları gibi görünür karşıdan bakıldığında. Bir gerdanlığı oluşturan taşlar gibi yan yana dizilidir. Arkalarında engin Ege Denizi uzanır.

Türkiye’de bir süredir "Mavi Yolculuk" un devamı olarak Onikiadalar, özellikle de bu adalar grubunun kuzeyinde kalanlar ilgi konusu olmaya başladı. Nasıl olmasın? Kıyılarımızın hemen karşısında, bize çok yakın mini dünyalar. Dilleri farklı, yaşam biçimi, algılanışı ise pek farklı olmayan bir kültür dünyası. İnsana Ege’nin hakimi olduğunu düşündüren ıssız koylar, pırıl pırıl deniz, bol balık, bol kalamar ve misafirperver adalılar...

1522’de "Onikiadalar"ın Osmanlı hakimiyetine geçmesiyle yaklaşık 400 yıl ortak tarih oluşmuş. Geçen yüzyıla kadar Bodrum, İstanköy (Kos) ve Kalimnos adaları bir bütünün parçaları gibi yaşamış. Gelenekler, çıkarlar içiçe geçmiş. Yannis Manglis’in romanı "Ağanın Çocukları" şimdi uzaklarda kalmış gibi görünen yakın tarihi öylesine içten anımsatıyor ki! Bu coğrafyaya, halkına farklı gözle bakılmasını sağlıyor... 1912’de İtalya’nın eline geçen adalar 1947’de Yunanistan’a katılmış.


Mesafeli Yolcu Taşıma Sözleşmesi


 

Etkinliklerimizden haberdar olmak için e-mail listemize katılın!
Müşteri Hizmetleri
Türkiye