Ortakent Turizm Özel Tekne Turları Özel Tekne İle Kos Turu

Özel Tekne İle Kos Turu

Süre: GURUBA ÖZEL
Başlama-Bitiş: GURUBA ÖZEL
Konaklama: TEKNEDE
Tarih:
En az En Fazla Grup: 1-44
Tur Fiyatı: Lütfen sorunuz

Bize Ulaşın

Özel Tekne İle Kos Turu

Özel Tekne İle Kos Turu - 2Bodrum dan size özel ayrılan teknemiz ile Kos Adasına sabah çıkış saatimiz yaklaşık 10 .00 sularında olacaktır .Kos Limanına yanaşan teknemiz siz Kos Adsını keşfederken;Kos Adasında şehir merkezinde Kos Kalesi,Loziya (Loggia) ve Defterdar camileri ,Türk Vali Hacı Hasan’ın 1792’de yaptırdığı Loziya camiinin şadırvanının arkasında adaya damgasını vurmuş olan Hipokrat’ın Ağacı gezilebilir. Akşam tekne de konaklama yapılacaktır.Ertesi gün alışveriş ve yüzme yapılabilir.Akşam üzeri 17.00-18.00 sularında geri dönüşümüz başlar ,Bodrum limanına geri dönüş ve tekneden ayrılma ile son bulan gezimizden sonra sizinle bir sonra ki gezimizde buluşmak dileğiyle ayrılıyoruz.

Antik Roma Agorası, antik tapınak ve bir bazilikasıyla harabeler adaya gelen turistlerin en çok ilgi duyduğu alanlardır.
2400 yıl önce gölgesinde Hipokrat’ın öğrencilerine ders anlattığına inanılan Hipokrat Ağacı da Kos Adasının karakteristik bir yerini teşkil eder.
Tabi Hipokrat’ın ilk hastanesi olarak bilinen kalıntılar da adanın görülecek yerlerindendir.
Bu hastane Asklipion bölgesindedir. Burası Hipokrat’ın ölümünden sonra sağlık tanrısı Asklepios'a adanarak kurulmuştur.
Burada tanrının adına inşaa edilmiş bir tapınak, tıp okulu ve Apollon Sunağı kalıntıları vardır.Mesafeli Yolcu Taşıma Sözleşmesi


 

Etkinliklerimizden haberdar olmak için e-mail listemize katılın!
Müşteri Hizmetleri
Türkiye