Ortakent Turizm Okul Turları Okul Turu Bursa İstanbul Gezisi

Okul Turu Bursa İstanbul Gezisi

Süre: 2 gece 3 gündüz
Başlama-Bitiş: Bodrum-Bodrum
Konaklama: 2 gece 4* otelde konaklama
Tarih:
En az En Fazla Grup: 22-44
Tur Fiyatı: Lütfen sorunuz !

Bize Ulaşın

Okul Turu Bursa İstanbul Gezisi

Okul Turu Bursa İstanbul Gezisi - 2BURSA İSTANBUL TURU

1.GÜN :

Saat O5.00 Bodrum hareket.İzmir –Manisa –Balıkkesir –Bursa güzergahından yolculuğumuza devam edeceğiz.. Bursa da kısa bir şehir gezisi;Bursa Yeşil Camii ve Hacivat-Karagöz ziyareti ve ardından İSTANBUL ‘a hareket.
Akşam yemeği ve konaklama İSTANBUL.

2.GÜN ;

Sabah kahvaltıdan sonra eski İstanbul’un suyunu sağlayan 80.000 ton kapasitelik YEREBATAN SARNICI ve dünyaca ünlü TOPKAPI SARAYI ve AYASOFYA ziyaret edilecek.Dünyaca ünlü mimarımız Sinan’ın 16.YY Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptığı bir akustik harikası olan SÜLEYMANİYE CAMİİ.Öğle yemeği SULTAN AHMET Köftecisi’nde (Serbest) .Yemekten sonra DOLMABAHÇE SARAYI’ nı ziyaret ediyoruz.Yaklaşık 365 dikdörtgen mekandan ve 22 resepsiyon odasından oluşan saray çok zengin bezemelere sahip olup 1858 ‘de Sultan Abdülaziz tarafında Topkapı Sarayı yerine inşa ettirilmiştir.Atamızın son güzergahını ziyaretten sonra adını sık sık duyduğumuz RAHMİ KOÇ ENDÜSTRİ MÜZESİ ‘ni ziyaret ediyoruz.
Ortaköy çarşı gezintisi ve çay molasından sonra otelimize dönüyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde İSTANBUL.
Akşam Tiyatro gösterisi ya da sinema programı alternatif olarak extra sunulacaktır.İsteğe bağlı bir alışveriş merkezi ziyareti de gerçekleştirilebilir.

3.GÜN :

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış.Ülkemizde küçük bir tarihi yolculuğun en güzel örneği olan Miniatürk gezimizden sonra Pierre Loti ‘de kısa bir çay molasıyla İSTANBUL ‘dan ayrılıyor ve Bodrum ‘a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Yol güzergahında vereceğimiz uygun molaların ardından Bodrum ‘a geri dönüyoruz.

Bursa, M.Ö. yıllardan bu yana bir çok medeniyete ve onların dinlerine beşiklik etmiş nadir illerin başında gelir. İlde Müslümanlık, Hıristiyanlık ve Musevilik dinlerine ait bir çok eser hala ayaktadır ve koruma altındadır. İSTANBUL turumuza başlarken Bursa 'yı da öğrencilerimize tanıtmak amacıyla hazırladığımız programımızda öğrencilerimiz iki Osmanlı başkentini karşılaştırma imkanı bulacaklar.İSTANBUL 'u ,dünya çapında meşhur bir ilimizi tanımak ,Bursa ile başlayan yolculuklarını unutulmaz kılacaktır.


 

Etkinliklerimizden haberdar olmak için e-mail listemize katılın!
Müşteri Hizmetleri
Türkiye