Ortakent Turizm Konaklamalı Turlar Bodrum Çıkışlı Efes Pamukkale Turu

Bodrum Çıkışlı Efes Pamukkale Turu

Süre: 1 GECE 2 GÜNDÜZ
Başlama-Bitiş: ÇARŞAMABA PERŞEMBE ve CUMARTESİ PAZAR
Konaklama: PAMUKKALE 1 GECE 4* OTELDE KONAKLAMA
Tarih: HER ÇARŞAMBA- PERŞEMBE ve HER CUMARTESİ PAZAR
En az En Fazla Grup: 2-44
Tur Fiyatı:

Bize Ulaşın

Bodrum Çıkışlı Efes Pamukkale  Turu

Bodrum Çıkışlı Efes Pamukkale  Turu - 21. GÜN
•Sabah 06:00 civarında yolcularımızı otel veya belirttikleri adresten alıyoruz..
•Yaklaşık olarak 1,5 saat yolculuktan sonra yol güzergahı üzerinde bulunan Bafa Gölü manzaralı restoranımızda 30 dakikalık kahvaltı molası veriyoruz.
•Kahvaltı sonrası yaklaşık olarak 1,5 saatlik yolculuk sonrasında antik dönemde önemli bir liman kenti olan Efes antik kentini profesyonel tur rehberimiz eşliğinde geziyoruz.
•Efes antik kenti içerisinde gezimizi bitirdikten sonra açık büfe olarak alacağımız öğle yemeğini almak için restoranımıza hareket ediyoruz.
•Öğle yemeği sonrası arzu eden misafirlerimizle tüm dinler tarafından kutsal bir mekan olarak kabul edilen ve Meryem Ana'nın yaşadığına inanılan evi ziyaret ediyoruz (extra).
•Efes turumuzu bitirdikten sonra saat 16:30 civarında yaklaşık olarak 3 saat sürecek olan yolculuğumuza Denizli'ye gitmek için başlıyoruz.
•Denizli'ye 19:30 sularında varıyoruz ve gece konaklayacağımız Termal otele giriş yapıyoruz.

2.GÜN
•08:00'de otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Pamukkale'ye hareket ediyoruz.
•Profesyonel rehberimiz eşliğinde ilk olarak Helenistik şehri olarak kurulan, daha sonra tipik bir roma şehri görüntüsü kazanan Hierapolis Antik şehrini, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne dâhil edilmiş olan Pamukkale Travertenlerini ve Antik Mısır'ın son Helenistik kraliçesi olan Cleopatra'nın yüzdüğüne inanılan termal havuzu ziyaret ediyoruz (extra).
•Pamukkale'de yaklaşık olarak 3 saatlik bir zaman geçirdikten sonra buluşup öğle yemeğini açık büfe olarak almak için restoranımıza hareket ediyoruz.
•Öğle yemeğinden sonra yaklaşık olarak 4 saat sürecek geri dönüş yolculuğu için Bodruma hareket ediyoruz.

Profesyonel rehber eşliğinde Efes’in ihtişamlı tarihine doğru bir yolculuğa cıkıyoruz. Tiyatro, jimnasyum, Celcius Kütüphanesi göreceğimiz önemli yapılardan sadece birkaçı. Günün sonunda Efes Antik Kenti’nden Pamukkale’deki 4 yıldızlı otelimize doğru yola çıkıyoruzDenizli ve çevresinde antik dönemde, zenginliğin ana kaynağı tekstil ve buna bağlı olarak gelişen ticarettir. Bugün Denizli ili tekstil alanında dünya çapında ulaştığı basarisini, 2300 yıllık köklü geçmişine borçludur. Çünkü bu vadi insanı tekstil ticaretinde (Hierapolis, Laodikeia), Helenistik dönemden (M.Ö. 3.yy' dan) itibaren, antik dünyada altın çağını yaşamıştır


 

Etkinliklerimizden haberdar olmak için e-mail listemize katılın!
Müşteri Hizmetleri
Türkiye