Ortakent Turizm Konaklamalı Turlar Bodrum Çıkışlı Urfa Gaziantep Adana Turu

Bodrum Çıkışlı Urfa Gaziantep Adana Turu

Süre: 2-gece 3-gündüz
Başlama-Bitiş: İsteğe bağlı
Konaklama: İsteğe bağlı
Tarih:
En az En Fazla Grup: 1-44
Tur Fiyatı:

Bize Ulaşın

Bodrum Çıkışlı  Urfa Gaziantep Adana Turu

Bodrum Çıkışlı  Urfa Gaziantep Adana Turu - 2URFA- HARRAN-HALFETİ-GAZİANTEP -ADANA GEZİSİ

1.gün:
Akşam saat 15.00 sularında hareket ediyoruz,
Gece yolculuğu boyunca uygun molalar verilecektir.

2.gün
Yol güzergâhında kahvaltı molası verilecektir.
Urfa ‘ya varış ardından, Zamanlamaya göre gezilebilecek yerler;
Dünyanın ilk İslami Üniversitesi olan Ulu Camii Külliyesi, Harran Kalesi, Kübik Evlerinin görülmesi… Urfa’da Hz. İbrahim Peygamber’in doğduğu mağara Halil-Ür Camii, Balıklı Göl , Urfa Kalesi gezileri ardından Tarihi Urfa Çarşısında alışveriş için serbest zaman.
Otelimize yerleşme,
Akşam yemeği ve konaklama Urfa.

3.gün
Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz,
İlk durağımız saklı cennet Halfeti de tekne turu ve Halfeti sehir turunun ardından ,
Gaziantep e varış ,
Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi ni geziyoruz.Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından, Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarşısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekanda Sütlü Melengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan Kastelleri görüyoruz. Alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, Sedef kakma, baklava alış-verişlerimizi yapıyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep

4.gün
Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıp Adana üzerinden geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Adana`da Sabancı Merkez Cami ve Seyhan Nehri`nin görülmesi ,Taşköprü,Büyük Saat,Tarihi Kazancılar Çarşısı ve serbest öğle yemeği molası ardından Milas –Bodrum'a geri dönüyoruz.


FİYATA DAHİL HİZMETLER;
Lux araçla ulaşım,Urfa da 4* Otelde ,Gaziantep de 4* otelde olmak üzere 2 gece konaklama ve Otelde alınacak Sabah ve akşam yemekleri. Profesyonel rehberlik hizmetleri ve Tursab Seyahat Güvence paketi.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
İlk gün yol güzergahında sabah kahvaltısı ,öğle yemekleri ,müze ve ören yeri girişleri,Halfeti tekne turu,
Sıra gecesi ,Ücrete dahil değildir.


Zeugma Antik Kentinden başlayan turumuz ,Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesi ardından Bakırcılar Çarşısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekanda Sütlü Melengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan Kastelleri görüyoruz. Alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, Sedef kakma, baklava alış-verişlerimizi yapıyoruz. Ertesi gün ; Dünyanın ilk İslami Üniversitesi olan Ulu Camii Külliyesi, Harran Kalesi, Kübik Evlerinin görülmesi… Urfa’da Hz. İbrahim Peygamber’in doğduğu mağara Halil-Ür Camii, Balıklı Göl , Urfa Kalesi gezileri ardından Tarihi Urfa Çarşısını geziyoruz.Son günümüzde Adana`da Sabancı Merkez Cami ve Seyhan Nehri`nin görülmesini takiben geri dönüşe geçerek gezimizi tamamlıyoruz.


 

Etkinliklerimizden haberdar olmak için e-mail listemize katılın!
Müşteri Hizmetleri
Türkiye