ARAÇ KİRALAMA KOŞULLARI

SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI
En az 1 yıl geçerli sürücü belgesine sahip 21 yaşındaki kişiler A,B,C.M grubu araçları kiralayabilirler. D,E,F,J grupları için 2 yıllık sürücü belgesine sahip ve 25 yaşında olma; ve H grubu araçlar için 3 yıllık sürücü belgesine sahip ve 28 yaşında olma koşulları aranır.

KİRALAMA SÜRESİ
En az kiralama süresi 24 saatir.

FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR
Fiyatlara araçların sınırsız kilometrede kullanım hakkı, yağlama ve teknik bakım giderleri. Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko), Hırsızlık Sigortası, Sigortası ile %18 KDV Vergisi Fiyatlara Dahildir.

Fiyatlara Dahil Olmayan, CWD Lastik, Cam Far Kaskosu, Yakıt, Şöför Otopark Ücreti. * HTW ( lastik,cam, far kaskosu ) A,B,C grupları için günlük 5 euro, D,E,F,H grupları için günlük 8 eurodur. M grubu motorsikletlerde CDW , TP kasko uygulaması yokdur.

TEK-YÖNLÜ KİRALAMALAR
Aracın başka bir şehirde iadesi durumunda, kira süresine bakılmaksızın Tek-Yön ücreti uygulanır.Ücret bilgileri için Rezervasyon Merkezimizi veya Satış Ofislerimizi arayabilirsiniz.

İLAVE SÜRÜCÜLER
Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi/kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücü/sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya her hangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi/kişiler ayrı, ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için seyahat acentanızı ve via ofislerini arayınız.

TESLİM ETME VE TESLİM ALMA
Ofislerimizin bulunduğu şehir ve beldelerde, belediye sınırları içerisinde olması koşulu ile, şoför ve ofislerin uygunluğuna bağlı olarak araçların müşteriye teslimi ve müşteriden teslim alınması ücretsizdir. Ancak ofisimizin bulunmadığı şehir ve yörelerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerine ücret uygulanır. Daha fazla bilgi için seyahat acentanızı veya Ofisimizi arayınız.

TESLİM GECİKMELERİ
Araçların geriye tesliminde 3 saate kadar olan geçikmelerde, her saat için, sözleşmeye uygulanan kira fiyatının 1/3'ü, 3 saati aşan geçikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

SİGORTA
Sigortanın geçerli olması için:
Trafik kaza zaptı (Aracı Kullanmaya Yetkili Kişiler için )ve alkol raporunun hemen tutulması ve 24 saat içinde en yakın ofisimize ulaştırılması,
Aracın alkollü, uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırı dışında kullanılmaması gerekir. Aksi takdirde, aracı kullanan hasardan sorumlu tutulur.

ÖDEME
Kiralamanın toplam tutarı sözleşmenin başlangıcında Visa, Eurocard, Master Card veya bilinen diğer kredi kartlarından biri ile tahsil edilir ve deposite için kredi kartı bilgileri gereklidir.

TRAFİK CEZALARI
Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

ÖNEMLİ NOTLAR
Her hangi kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza,hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir.

LASTİK YARILMALARI VE TAMİRLERİ, CAM VEYA FAR KIRILMALARI, STEPNE ÇALINMASI VE KULLANIMDAN DOĞABİLECEK HASARLAR SİGORTA KAPSAMI DIŞINDADIR. KAZA HALİNDE, ARACINIZIN YERİNİ DEĞİŞTİRMEDEN EN YAKIN POLİS MERKEZİNE BAŞ VURARAK KAZA VE ALKOL RAPORU ALINIZ

 

Etkinliklerimizden haberdar olmak için e-mail listemize katılın!
Müşteri Hizmetleri
Türkiye