Foto Galeri | Hakkımızda | İletişim    Bodrum Turları ve Araba Kiralama - Ortakent Turizm Bodrum Tours and Car Rental - Ortakent TourismİSTANBUL TURU


Süre: 3 gece 4 gündüz
Başlama-Bitiş:
Konaklama: İstanbul 4 *Otelimizde Taksim.
Tarih:
En az En Fazla Grup: 25-44
Tur Fiyatı: Lütfen bizi arayın.

Rezervasyon Talep Formu
 

1.Gün
Saat 22.00 Bodrum hareket. İzmir –Manisa –Balıkesir –Bursa güzergahından yolculuğumuza devam edeceğiz. Gece yolculuğu yapılacaktır.
2.Gün
Susurluk’da alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Bursa’ya ulaşıyoruz. Bursa şehir gezisi; Bursa Yeşil Camii ve Hacivat- Karagöz, Kozahan, Orhan gazi ve Osman Gazi Türbeleri, Botanik Bahçesi ziyaret edeceğimiz yerlerdir. Öğle yemeğinde meşhur İskender kebabını tatma imkanı bulacağız.Akşam yemeği ve konaklamamız BURSA.
3.Gün
Sabah kahvaltıdan sonra; Yalova üzerinden İstanbul’a hareket ediyoruz.45 dk sürecek olan feribot yolculuğumuzda martılara ekmek atarak keyifli bir yolculuk yapıyoruz.
İstanbul’da ilk gün gezeceğimiz yerler; Eyüp, Mınıaturk, Haliç, Rahmi KOÇ Müzesi ve Gün batımını yaşamak için en güzel yer olan Pierre Loti. Otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz.
İsteğe bağlı olarak Akşam yemek ve eğlence için Kumkapı’ya gitme imkanı.
Konaklama İstanbul.
4.Gün
Sabah kahvaltımızın ardından İstanbul gezimize başlayacağız.
Eski İstanbul’un suyunu sağlayan 80.000 ton kapasitelik YEREBATAN SARNICI ve dünyaca ünlü TOPKAPI SARAYI ve AYASOFYA ziyaret edilecek. Dünyaca ünlü mimarımız Sinan’ın 16.YY Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptığı bir akustik harikası olan SÜLEYMANİYE CAMİİ. Öğle yemeği SULTAN AHMET Köftecisi’nde (Serbest) .Yemekten sonra DOLMABAHÇE SARAYI’ nı ziyaret ediyoruz.
Yaklaşık 365 dikdörtgen mekandan ve 22 resepsiyon odasından oluşan saray çok zengin bezemelere sahip olup 1858 ‘de Sultan Abdülaziz tarafında Topkapı Sarayı yerine inşa ettirilmiştir. Atamızın son güzergahını ziyaretten sonra ORTAKOY’de kahve molası alıyor ve otelimize dönüyoruz.
Konaklamamız İSTANBUL.(Akşam Beyoğlu, Eski Pera, İstiklal Cd.yemek ve gezi imkanı. )
5.Gün
Sabah kahvaltı sonrası artık otelimizden geri dönmemek üzere ayrılıyoruz.
Meşhur Adalar Gezimiz başlıyor;
Kınalıada,Burgazada,Heybeliada’yı görüyoruz.
Büyükada’da gezimize renk katacak faytonla ada turumuzu yapıyoruz ve,
İstanbul gezimizi burada m-noktalayarak geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.
Yol güzergahında vereceğimiz uygun molalarla Bodrum’a sabah saatlerinde ulaşıyoruz.


Bodrum çıkışlı bu gezi de ;Roma İmparatorluğu , ardından Doğu Roma (Bizans) İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapan İstanbul hem doğal ,hem de tarihi güzellikleri ile gelen herkesi büyüleyen bir şehir. Müzeleri, kiliseleri, sarayları, camileri, pazar yerleri ve doğal güzellikleri inanılmaz çeşitlilik ve güzelliktedir.Boğaz turu yaparken izlediğiniz manzaradan etkilenmemeniz mümkün değil,tarihi yalıları,Dolmabahçe,Beylerbeyi Sarayı ,Kuleli Askeri Lisesi ,Sarıyer evleri, ve bir daha sayamadığımız güzelliklere bizimle birlikte şahit olmaktan umarız mutluluk duyacaksınız.
 

AST-TUR Turizm Seyahat Ltd. Şti. - ORTAKENT Turizm
YAHŞİ MAHALLESİ YALI CAD NO:60/A ORTAKENT - BODRUM / MUĞLA
TEL :0 252 358 73 70 FAX:0 252 358 73 71
Şube: 0 252 358 58 70
E-mail: bodrum@asttur.com
Belge no: 6136